

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.7 Ω |
| Height - Seated (Max) | 2.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Features | General Purpose |
| Type | Molded |
Stock: 204
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40023
Ext.Price$0.40023
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40023 | $0.40023 |
| 10 | $0.24717 | $2.47170 |
| 50 | $0.18759 | $9.37950 |
| 100 | $0.16932 | $16.93200 |
| 500 | $0.13845 | $69.22500 |
| 1000 | $0.12892 | $128.92000 |
